Za nami konferencja „Czas na start… StartUp!”

Za nami konferencja „Czas na start… StartUp!”

Pod patronatem prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego odbyła się konferencja prezentująca pierwszą w regionie bazę stalowowolskich Młodych Talentów Innowacji oraz projektów internetowych. Zebrana na sali młodzież mogła ponadto zapoznać się z ofertą biznesową, jaką miasto ma dla nich za pośrednictwem takich spółek jak Inkubator Technologiczny czy Miejski Zakład Komunalny.

– Jesteście przedstawicielami pokolenia młodych osób, które mam nadzieję będzie związane ze Stalową Wolą – zwrócił się do młodzieży przybyłej na konferencję prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. – Chcemy pokazać, że w Stalowej Woli jest wiele młodych talentów, a miasto ma zaplecze w postaci między innymi waszych pomysłów, determinacji, chęci nauki i rozwijania nowoczesnych technologii – podkreślił włodarz miasta.

– W imieniu samorządu Miasta Stalowej Woli, zapewniam, że mamy konkretne plany zrealizować w najbliższych latach całe wsparcie dla inwestycji, przedsiębiorstw, młodych ludzi, biznesu opartego na nowoczesnych technologiach. Będzie to przede wszystkim związane z ulgami podatkowymi, ale również z tworzeniem warunków w postaci lokali, sprzętu oddawanego do waszej dyspozycji, tak abyście mogli w nowoczesnych warunkach rozwijać swoje pomysły. Mam nadzieję, że dzięki wam Stalowa Wola za kilka lat konsekwentnej pracy w tym zakresie, będzie przykładem miasta innowacyjnego, którego gospodarka lokalna jest oparta na „przemysłowym DNA”, to jest przemysł nowoczesny, oparty na nowoczesnych technologiach – dodał prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Następnie Anna Kusz z Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli przedstawiła projekt „Platforma Startowa TechnoparkBiznesHub”, w którym młode, przedsiębiorcze osoby mogą liczyć na dofinansowanie sięgające nawet do 800 tys. zł. Podstawą zgłoszenia się do projektu jest wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości znajdującego się na stronie www.platformystartowe.gov.pl.

Kolejne prezentacje miały na celu przedstawienie młodzieży, że wcale nie trzeba wyjeżdżać ze Stalowej Woli, aby z sukcesem prowadzić biznes. Do innowacyjnego działania na terenie Stalowej Woli zachęcali: Tomasz Zubrzycki (współtwórca lokalnego portalu muzycznego „Upadłe Miasto”), Krzysztof Kułakowski (właściciel jednego z pierwszych sklepów internetowych z gadżetami w Polsce) oraz Grzegorz Kunicki, pochodzący ze Stalowej Woli przedsiębiorca, który na co dzień prowadzi firmę informatyczną w Krakowie.

Podczas drugiej części konferencji zaprezentowali się uczniowie stalowowolskich szkół średnich, którzy przedstawili swoje innowacyjne prace. W pierwszym tego typu wydarzeniu w Stalowej Woli udział wzięli uczniowie: Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół nr 2 oraz Liceum Katolickiego.

– Cieszy zaangażowanie ze strony Urzędu Miasta oraz Rady Miejskiej w Stalowej Woli, gdyż rozmawiając z osobami, które przygotowują młodzież do konkursów technicznych, mam informacje, że do tej pory współpracy na tym polu nie było. Najważniejsze to określić w jaki sposób samorząd może ich wspomóc i to jest w tej chwili robione. Dzięki temu projektowi będziemy mogli zobaczyć, jak wiele jest w Stalowej Woli i okolicach młodych osób uzdolnionych technicznie – mówi koordynator projektu startupsw.pl Marek Niemiec.

Pod adresem www.startupsw.pl powstała pierwsza w regionie baza lokalnych „Młodych Talentów Innowacji” oraz projektów internetowych. Realizacja ma przede wszystkim zachęcać młodzież do poszerzania swoich horyzontów technicznych. Witryna ma za zadanie promować osoby, które osiągnęły sukces na polu technicznym.

Konferencja została zorganizowana przy współpracy z firmą BOSCH SERVICE PAWLIK – serwis samochodowy.

DSC_0870

DSC_0873

DSC_0884

DSC_0896

DSC_0897

DSC_0904

DSC_0908

DSC_0913

DSC_0920

DSC_0927

DSC_0929

DSC_0931

DSC_0937

DSC_0939

DSC_0948

DSC_0951

DSC_0967

DSC_0969