Quizspotter – system do realizowania interaktywnych quizów na żywo

Quizspotter – system do realizowania interaktywnych quizów na żywo

Quizspotter to system który powstał by dostarczyć nowej formy interaktywnej rozrywki, w której uczestnicy indywidualnie i drużynowo będą rywalizować ze sobą, odpowiadając na własnych smartfonach lub tabletach, na różne testowe pytania prezentowane przez animatora prowadzącego wydarzenie. Założeniem była możliwość wzięcia udziału w grze lub konkursie przez co najmniej kilkudziesięciu graczy. Koncepcja systemu została zrealizowana w latach 2015-2016 i wciąż jest rozwijana.

W grze liczą się wiedza, refleks i strategia, a przede wszystkim dobra zabawa. Każda dobra odpowiedź przybliża graczy do wygranej. Pytania, właściwe odpowiedzi i wyniki zmagań są na bieżąco prezentowane na ekranach, zaś po zakończeniu całej rozgrywki składającej się z 21 rund wyłaniany jest zwycięzca i najlepsza drużyna.

Quizspotter to rozrywka interaktywna i multimedialna, a jej atrakcyjna oprawa wizualna i dźwiękowa umożliwia uczestnikom wydarzenia zanurzenie w prawdziwym show i poczucie się jak gracz z prawdziwego teleturnieju. Uczestnictwo w grze pozwala ludziom doświadczyć wspaniałych emocji, zaś organizatorom rożnych wydarzeń daje możliwość wykorzystania podczas: konferencji, konkursów, jubileuszy, szkoleń, imprez edukacyjnych, badań fokusowych i wielu innych okoliczności.

Technologia
System składa się z serwera, aplikacji pilota, aplikacji graczy, aplikacji obsługi ekranu głównego oraz urządzeń sieciowych do komunikacji bezprzewodowej. Wyzwaniem technologicznym była implementacja i integracja tych elementów, które działają na 4 różnych platformach systemowych, tak by synchronizacja wszystkich danych zachodziła w czasie mniejszym niż 10 milisekund. Dzięki temu gra przebiega bez jakichkolwiek opóźnień.

System spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem rynku. W dniach 16-18 lutego był także prezentowany na targach branżowych Event Solutions w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Ptak Warsaw w Nadarzynie.

Na rok 2016 (we współpracy z partnerami) zaplanowany jest szereg imprez w całym kraju, które będą realizowane z wykorzystaniem Quizspottera.

Link: quizspotter.com

q1