Katarzyna Chrapko – nadzieja polskiej medycyny

Katarzyna Chrapko – nadzieja polskiej medycyny

Kolejny sukces Katarzyny Chrapko – gimnazjalistki z Niska. Otrzymała brązowy medal na Międzynarodowej Młodzieżowej Wystawie Wynalazków w Tajwanie. Jej wynalazek z wykorzystaniem widzialnego światła niskoenergetycznego do leczenia chorych organów człowieka poleciał do Taiwanu w nagrodę za zdobycie tytułu Młodego Wynalazcy. To nie jedyny sukces Kasi, nastolatka miała także okazję uczestniczyć w warsztatach pod hasłem „Młodzi Innowatorzy-jak zmieniać świat” w Warszawie.

W ramach wygranej w konkursie Młody Innowator Katarzyna wraz z kolegą z tej samej szkoły Jakubem Porcją zaprezentowali się na Międzynarodowej Wystawie Wynalazców IWIS SHOW 2015, w którym udział wzięli przedstawiciele ok. 20 krajów. Przez trzy dni od 12-14 października prezentowali wspólny wynalazek EKG w telefonie, za który otrzymali złoty medal z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną od prof. Michała Szoty, Prezydenta Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Dodatkowo Katarzyna otrzymała srebrny medal za wspomniany już wynalazek z wykorzystaniem światła.
Zwieńczeniem jej sukcesów jest otrzymane 16 października 2015 Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego w ramach Programu „Nie zagubić talentu” za wybitne osiągnięcia naukowe.

radio rzeszów